Do następnej wyprawy zostało:

CZARNOBYL 1D

Radioaktywna przygoda

Termin: 20-24.05.2022 Koszt: 1150 zł Transport: Renault Trafic Long
Lider: WojtekE-mail: wojtek@thetravelbus.plTel.:(+48) 796013458

CZARNOBYL – RADIOAKTYWNA PRZYGODA

 

Wyjazd: Rybnik, Katowice, Kraków
KOSZT: 1150 zł
Zwiedzanie: Strefa wykluczenia + Kijów + Lwów !
Wycieczki w grupach max 18 osób !

 

Chyba każdy ma na swojej mapie zaznaczony Czarnobyl jako obowiązkowy punkt podróży. Pomożemy wam zrealizować ten cel! Wycieczkę do strefy poprowadzi dla nas zaufany, polskojęzyczny przewodnik, który będzie dostępny tylko dla naszej grupy. W planie jest pełna wizyta w strefie wykluczenia w Czarnobylu, miasto Prypeć oraz stacja radarowa „Duga”. Po za Czarnobylem w planie zwiedzania jest również miasto Kijów oraz w drodze powrotnej Lwów.

 

Dzień 1 – wyjeżdżamy z Rybnika w godzinach wieczornych, przejeżdżamy przez Katowice oraz Kraków gdzie również będziemy zbierać ekipę. Jedziemy całą noc aby dojechać do Kijowa, ekipa może spać w busie.

 

Dzień 2 – rano docieramy do Kijowa – od razu zakwaterujemy się w hotelu i zrobimy sobie kilka godzin przerwy. Po odpoczynku ruszamy na zwiedzanie miasta Głównymi punktami będą z pewnością Ławra Peczerska, Plac Niepodległości, Monaster Św. Michała Archanioła oraz wiele innych miejsc, wartych zwiedzenia.

 

Dzień 3 – około godziny 9.00 wyjeżdżamy na zwiedzanie Czarnobyla. Obsługiwać nas będzie profesjonalna firma zajmująca się organizacją wycieczek do Czarnobyla. W planie jest pełna wizyta w strefie wykluczenia w Czarnobylu, miasto Prypeć, stacja radarowa „Duga”. Wycieczkę obsługiwać będzie nasz zaufany przewodnik w języku polskim. (Wszystkie wymagane zgody na odwiedzenie poszczególnych punktów oraz specjalne ubezpieczenia na poruszanie się po strefie będą załatwione przez firmę obsługującą nas i są one wliczone w cenę wyjazdu). Po wycieczce będziemy mieć jeszcze trochę czasu na zwiedzanie Kijowa nocą oraz odwiedzenie lokalnych pubów.

Dzień 4 – Rano ruszamy w kierunku Lwowa gdzie mamy zarezerwowany hotel w samym centrum miasta. Od razu zakwaterujemy się w hotelu, zrobimy przerwę na odpoczynek i ruszamy na zwiedzanie Lwowa. Wieczorem proponujemy spacer po mieście oraz odwiedzenie niesamowicie klimatycznych pubów, z których słynie Lwów. Nie można również zapomnieć o posmakowaniu przepysznej lokalnej kuchni.

Dzień 5 – Rano mamy kilka godzin na śniadanie, szybkie zwiedzanie miasta oraz zakup pamiątek.  Około godziny 11.00 wyjeżdżamy w kierunku Polski tak aby najpóźniej dojechać na godzinę 22.00 do Rybnika (oczywiście wszystko będzie zależało od kolejek na granicy).

 

 

PLAN WYCIECZKI W CZARNOBYLU:

 

  • Punkt kontrolny (Dytiatki),
  • Miasto Czarnobyl (pomniki, sklep itp.)
  • Oko Moskwy (stacja radiowa „duga”)
  • Elektrownia (na zewnątrz)
  • Miasto Prypeć (szczegółowe zwiedzanie wchodząc do budynków takich jak np. Szpital, basen, szkoła, przedszkole, stadion, plac centralny itp.
  • Wesołe miasteczko w Prypeci
  • Wejście na dach najwyższego budynku w Prypeci!

 

W cenę wyjazdu wliczone jest:

– paliwo,
– opłaty drogowe, parkingi,
– noclegi (2 x hotel Kijów, 1x hotel/hostel Lwów),
– ubezpieczenie podróżnicze,
– ubezpieczenie na strefę,
– opieka organizatorów,
– transfer busami na zaplanowanej trasie.
– Wycieczka do Czarnobyla obsługiwana przez profesjonalną firmę, pod opieką polskiego przewodnika.
(jest to indywidualny program zorganizowany specjalnie dla naszej grupy).

Dodatkowy koszt:
– wyżywienie
– Wejście do opery (Lwów) – około 25zł (w zależności od miejsca na sali) opcjonalnie!
– Dodatkowa wycieczka z przewodnikiem (Lwów) – 30zł opcjonalnie!

KORONAWIRUS – INFORMACJE 

Wycieczka dla osób zaszczepionych. Aby wjechać na Ukrainę bez kwarantanny oraz bez wykonywania testów należy posiadać:

• dokument potwierdzający otrzymanie jednej lub więcej dawek szczepionki COVID-19 zatwierdzonych przez WHO do stosowania w nagłych wypadkach; lub

• cyfrowy certyfikat COVID potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19 szczepionkami zatwierdzonymi przez WHO do stosowania w sytuacjach nagłych

Wszyscy bez wyjątku cudzoziemcy, niezależnie od kraju przyjazdu, aby wjechać na Ukrainę, muszą posiadać polisę (certyfikat) ubezpieczenia wystawioną przez firmę ubezpieczeniową zarejestrowaną na Ukrainie lub zagraniczną firmę ubezpieczeniową, która ma przedstawicielstwo na Ukrainie. Ukraina lub stosunek umowny z firmą ubezpieczeniową – partnerem na terytorium Ukrainy (assistance) i pokrywa koszty związane z leczeniem COVID-19, obserwacją i obowiązuje przez cały okres pobytu na Ukrainie. Koszt ubezpieczenia jest wliczony w cenę wyjazdu. Wszystkie formalności z tym związane są po naszej stronie, a więc uczestnicy nie muszą się tym martwić.

Jeśli nie jesteś zaszczepiona/y i chcesz z nami jechać na wyprawę – skontaktuję się w celu uzyskania dodatkowych informacji.

 

 

Zainteresowała Cię nasza oferta ?

Masz pytania związane z tą lub inną wyprawą ?

Chcesz dołączyć do ekipy?

Skontaktuj się z nami:
e-mail: wyprawy@thetravelbus.pl
tel: (+48) 796013458
WhatsApp: (+48) 796013458

Formularz zgłoszeniowy