Do następnej wyprawy zostało:

CZARNOBYL 3D

out of the screen

Termin: 27.05-01.06.2022 Koszt: 1850 zł Transport: BUS RENAULT TRAFIC LONG
Lider: WojtekE-mail: wojtek@thetravelbus.plTel.:(+48) 796013458

Czarnobyl –  Radioaktywna przygoda

Wyjazd: Rybnik, Katowice, Kraków
Wycieczki w małych grupach!
Zwiedzanie 3 dni Strefa wykluczenia + 1 dzień Kijów.

Chyba każdy ma na swojej mapie zaznaczony Czarnobyl jako obowiązkowy punkt podróży. Pomożemy wam zrealizować ten cel! Wycieczkę do strefy poprowadzi dla nas zaufany, polskojęzyczny przewodnik, który będzie dostępny tylko dla naszej grupy. W planie jest pełna wizyta w strefie wykluczenia w Czarnobylu, miasto Prypeć oraz stacja radarowa „Duga”. Na wycieczce 3 dniowej odwiedzimy miejsca, w które nie docierają standardowe wycieczki! Program 3 dniowego eksplorowania jest autorskim programem, przygotowanym tylko dla naszej grupy. Dla zwiększenia klimatu tej przygody, dwa noclegi w hotelu w Czarnobylskiej strefie wykluczenia!

 

Dzień 1 – wyjeżdżamy z Rybnika w godzinach wieczornych. Przejeżdżamy przez Katowice oraz Kraków gdzie również będziemy zbierać ekipę. Jedziemy całą noc, aż dojedziemy do Kijowa.

 

Dzień 2 – Dzień na zwiedzanie Kijowa. Głównymi punktami będą z pewnością Ławra Peczerska, Plac Niepodległości, Monaster Św. Michała Archanioła oraz wiele innych miejsc, wartych zwiedzenia.

 

 

Dzień 3 – pierwszy dzień zwiedzania Czarnobylskiej strefy wykluczenia. Obsługiwać nas będzie profesjonalna firma zajmująca się organizacją wycieczek do Czarnobyla. Wycieczkę poprowadzi nasz zaufany przewodnik w języku polskim. (Wszystkie wymagane zgody na odwiedzenie poszczególnych punktów oraz specjalne ubezpieczenia na poruszanie się po strefie będą załatwione przez firmę obsługującą nas). Nocleg w Czarnobylu.

 

Dzień 4 – Drugi dzień zwiedzania Czarnobylskiej strefy wykluczenia. Nocleg w Czarnobylu.

 

 

 

Dzień 5 – Trzeci dzień zwiedzania Czarnobylskiej strefy wykluczenia. Istnieje możliwość zwiedzania sterowni bloku nr.4 (opcjonalnie za dodatkową opłatą). Po zwiedzaniu jedziemy do Kijowa. Wieczorem spacer po mieście i odwiedzenie lokalnych pubów i restauracji.

 

Dzień 6 – Rano ruszamy w trasę powrotną. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych. Dokładna godzina powrotu będzie uzależniona od warunków drogowych oraz aktualnej sytuacji na granicy.

 

W cenę wyjazdu wliczone jest:

– paliwo,
– opłaty drogowe, parkingi,
– noclegi (1 x hostel/hotel w trasie, 1 x hotel/hostel Kijów, 2x hotel Czarnobyl),
– ubezpieczenie podróżnicze,
– ubezpieczenie na strefę,
– ubezpieczenie COVID,
– opieka organizatorów,
– transfer busami na zaplanowanej trasie.
– 3 dniowa wycieczka do Czarnobyla obsługiwana przez profesjonalną firmę, pod opieką polskiego przewodnika. (jest to indywidualny program zorganizowany dla naszej grupy).

Dodatkowy koszt:
– wyżywienie,
– potrzeby własne
– opcjonalne zwiedzanie sterowni bloku nr.4 (koszt 550zł/osobę).

 

Plan zwiedzania Czarnobylskiej strefy wykluczenia: 

 

– Punkt kontrolny (Dytiatki),

– Miasto Czarnobyl + 2 noclegi w strefie wykluczenia !

– Oko Moskwy (stacja radiowa „duga”)

– Obóz Pionierów „Izumrudny”

– Elektrownia

– Miasto Prypeć (zwiedzanie wewnątrz budynków takich jak np. Szpital, basen, szkoła, przedszkole, stadion, plac centralny itd.)

– Wesołe miasteczko w Prypeci

– Wejście na dach najwyższego budynku w Prypeci!

– Opuszczone żurawie rzeczne.

– Stacja Janów

– Wioski w strefie + spotkanie z „Samosiołami” (Mieszkańcy strefy)

– 5 blok i wieże chłodnicze

 

+ Zwiedzanie sterowni bloku czwartego! (Opcjonalnie za dodatkową opłatą)

KORONAWIRUS – INFORMACJE 

Wycieczka dla osób zaszczepionych. Aby wjechać na Ukrainę bez kwarantanny oraz bez wykonywania testów należy posiadać:

• dokument potwierdzający otrzymanie jednej lub więcej dawek szczepionki COVID-19 zatwierdzonych przez WHO do stosowania w nagłych wypadkach; lub

• cyfrowy certyfikat COVID potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19 szczepionkami zatwierdzonymi przez WHO do stosowania w sytuacjach nagłych

Wszyscy bez wyjątku cudzoziemcy, niezależnie od kraju przyjazdu, aby wjechać na Ukrainę, muszą posiadać polisę (certyfikat) ubezpieczenia wystawioną przez firmę ubezpieczeniową zarejestrowaną na Ukrainie lub zagraniczną firmę ubezpieczeniową, która ma przedstawicielstwo na Ukrainie. Ukraina lub stosunek umowny z firmą ubezpieczeniową – partnerem na terytorium Ukrainy (assistance) i pokrywa koszty związane z leczeniem COVID-19, obserwacją i obowiązuje przez cały okres pobytu na Ukrainie. Koszt ubezpieczenia jest wliczony w cenę wyjazdu. Wszystkie formalności z tym związane są po naszej stronie, a więc uczestnicy nie muszą się tym martwić.

Jeśli nie jesteś zaszczepiona/y i chcesz z nami jechać na wyprawę – skontaktuję się w celu uzyskania dodatkowych informacji.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta ?

Masz więcej pytań ?

Chcesz dołączyć do ekipy?

Skontaktuj się z nami:
e-mail: wyprawy@thetravelbus.pl
tel: (+48) 796013458

Formularz zgłoszeniowy