Do następnej wyprawy zostało:

MAJÓWKA 2018

Bałkańska przygoda

Termin: 28.04 - 06.05.2018 Koszt: 830zł Transport: Wynajęte busy Renault Trafic
Wojtek KostekE-mail: wojtek@thetravelbus.plTel.:796013458

Naszą przygodę rozpoczniemy od stolicy Chorwacji – Zagrzebia gdzie pierwszy nocleg spędzimy w hotelu. Po zwiedzeniu miasta nasze krajobrazy się zmienią na przepiękną przyrodę. Najpierw Park Narodowy KRKA, a następnie wodospady Kravica w Bośni i Hercegowinie. Podróż po Bałkanach będzie przeplataniem pięknych, klimatycznych miast takich jak Dubrownik lub Sarajewo z tym co natura stworzyła co pozwoli na intensywne zwiedzanie jak również na odpoczynek i przystopowanie obcując z przyrodą. Na trasie nie zabraknie również klimatu dzikiej Albanii jak i również spokoju w Czarnogórskich górach.

Dzień 1: Wyjeżdżamy 27.04 w późnych godzinach wieczornych (około godz. 23.00) tak aby przyjechać do Zagrzebia około godziny 11.00. Na miejscu meldujemy się w hotelu i odpoczywamy po długiej podróży. Później ruszamy na zwiedzanie miasta, a wieczór spędzamy miło w lokalnych pubach.

 

Dzień 2: Wyjeżdżamy z samego rana i jedziemy zwiedzać Park Narodowy KRKA. Na miejscu dajemy sobie kilka godzin w parku, a jak będzie ładna pogoda to śmiałkowie mogą wskoczyć do wody. Po zwiedzaniu Krka ruszymy w kierunku wodospadów Kravica gdzie mamy nocleg w namiotach w naszym sprawdzonym miejscu. Wieczorem proponujemy wspólnie spędzić czas przy ognisku.

Dzień 3: Rano idziemy na wodospady Kravica gdzie ustalimy sobie czas wolny na 3 godziny. Na miejscu można sobie poleżeć na kocyku wsłuchując się w szum wodospadów lub spędzić miło czas w knajpce popijając lokalne trunki. Dla śmiałków, jeśli pogoda dopisze można zanurzyć się w wodzie i zobaczyć wodospady z bliska. Później ruszamy w kierunku Dubrownika i na zwiedzanie miasta dajemy sobie +/- 4h. Po zwiedzaniu jedziemy na miejsce noclegowe.

 

Dzień 4: Rano ruszamy do Czarnogóry gdzie zwiedzimy Zatokę Kotorską, która dla wielu osób przypomina Norweskie Fjordy! Naprawdę trzeba to zobaczyć samemu, aby zachwycić się tym miejscem. Kolejnym punktem będzie Starożytne miasto Stary Bar, którego klimat potrafi zachwycić każdego podróżnika! Po zwiedzaniu Starego Baru ruszymy na camping nad jeziorem Szkoderskim.

Dzień 5: Rano spędzamy miło czas na campingu nad jeziorem Szkoderskim, po stronie Albańskiej, a następnie ruszamy na zwiedzanie Szkodry aby poczuć klimat Albanii. Około godziny 15 wyjeżdżamy do stolicy Czarnogóry – Podgoricy gdzie będziemy mieć dwie godzinki na szybkie zwiedzanie, a następnie jedziemy na nasz sprawdzony nocleg nad jeziorkiem.

 

Dzień 6: Cały dzień przeznaczamy na Park Narodowy Durmitor. Na początek Crno jezioro, jaskinie oraz obiad w miejscowości Zablijak. Następnie ruszamy krętymi drogami aby zachwycać się pięknem Durmitoru. Kolejnym punktem będzie wąwóz i rzeka Piva wzdłuż której będziemy jechać. Nocleg zaplanowany jest już po stronie Bośni i Hercegowiny.

Dzień 7: Mamy pół dnia na zwiedzanie Sarajewa oraz kosztowanie lokalnych dań. Proponujemy również spędzić miło czas w lokalnych pubach smakując sziszy. Po zwiedzaniu Sarajewa  ruszamy w trasę w kierunku Budapesztu.

 

Dzień 8: Do Budapesztu dojedziemy pewnie około godziny 12.00 i od razu zameldujemy się w hotelu. Później mamy czas na zwiedzanie miasta oraz spędzenie miło czasu w klimatycznych RestBarach .

 

Dzień 9: Wyjeżdżamy z samego rana w kierunku Polski. Planowany powrót do Katowic około godziny 18.00 Godzina powrotu będzie uzależniona od warunków na drogach oraz ilości postojów.

 

Cena zawiera:
– wynajem busów renault trafic,
– paliwo,
– opłaty drogowe, parkingi, mosty,
– 2 noclegi (apartament lub hotel),
– 1 nocleg na kempingu,
– wstępne wyżywienie,
– opieka organizatorów,
– zapewnienie sprzętu turystycznego (kuchenki, butle gazowe, naczynia do gotowania, namioty, przetwornice, ładowarki itp.)
– transfer busami na zaplanowanej trasie.

Dodatkowy koszt:
– dodatkowe wyżywienie
– wejściówki KRKA +/- 51zł, Kravica 9zł, Durmitor 15zł

 

Na wyposażeniu travelbusa są:

– namioty 2seconds (2 i 3 osobowe),

– kuchenki gazowe,

– butle gazowe,

– naczynia do gotowania (kawiarka, garnki, patelnie),

– przetwornica napięcia,

– ładowarki samochodowe,

We własnym zakresie należy zabrać: śpiwór, karimatę, sztućce, kubek, miska lub talerz, latarka.

 

Zakwaterowanie: Cena zawiera jeden nocleg w hotelu lub apartamencie w Zagrzebiu, abyśmy mogli odpocząć po długiej trasie. Nocleg w hotelu lub hostelu zaplanowaliśmy również w drodze powrotnej w Budapeszcie aby na spokojnie odpocząć i zwiedzić miasto, a następnego dnia wyruszyć do polski wypoczętym. Na trasie będzie również jeden nocleg na kempingu nad jeziorem Szkoderskim.  Pozostałe noclegi będą w okolicznościach pięknej przyrody. Na naszej trasie zaznaczyliśmy ciekawe miejsca na dziko gdzie rozbijemy obóz.

W cenę wyjazdu wliczone jest wstępne wyżywienie, w które zaopatrzymy nasze busy na całą trasę.
Będą to podstawowe produkty, z których będzie można ugotować posiłki w ciągu dnia. Podstawowe produkty to różnego rodzaju ryż, kasza, oraz makarony. Do dyspozycji uczestników będą zupki błyskawiczne w różnych smakach oraz żywność w puszkach – pasztety, mięso, konserwy oraz różne rodzaje warzyw. Do dyspozycji będą również przyprawy, kawa, herbata etc).
Dodatkowe produkty i wyżywienie we własnym zakresie.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta ?

Masz pytania związane z tą lub inną wyprawą ?

Chcesz dołączyć do ekipy?

 

Skontaktuj się z nami:

e-mail: wyprawy@thetravelbus.pl

tel: +48 796-013-458

 

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY