Do następnej wyprawy zostało:

RUMUNIA

Natura wzywa nas !

Termin: 03.07-11.07.2021 Koszt: 760 zł Transport: Renault Trafic Long
Lider: Nikola E-mail: nikola@thetravelbus.plTel.:(+48) 512877557
Lider: Wojtek E-mail: wojtek@thetravelbus.plTel.:(+48) 796013458

Wyjazd: Rybnik, Katowice
Wymagane dokumenty: dowód osobisty

Rumunia Minitrip to kierunek zdecydowanie dla osób kochających kontakt z naturą i dzikością. Rumunia mimo, że należy do Unii Europejskiej to zdecydowanie różni się od jej pozostałych krajów. Zdecydowanie przeważa tam dzikość natury i spokojny tryb życia jej mieszkańców. Na naszej trasie przeważać będzie krajobraz górzysty, lasy, łąki oraz wsie. Na tej wyprawie przejedziemy dwiema widokowymi trasami pasma górskiego Rumuńskich Karpat. Jest to droga Transalpina oraz Transfogarska. Często turyści porównują te dwie trasy ze sobą, wybierając tą która ich zdaniem jest najpiękniejsza. U podnóża gór Transfogarskich będziemy mieć okazję wspiąć się na zamek Poenari. Zwiedzimy również klimatyczne miasteczko Sighișoara, które niewątpliwie jest największą atrakcją Transylwanii. Czeka na nas wiele atrakcji oraz niesamowitych przygód!

W cenę wyjazdu wliczone jest:

– paliwo,
– opłaty drogowe, parkingi,
– ubezpieczenie podróżnicze,
– opieka organizatorów,
– wynajem busów wraz z ubezpieczeniem,
– wstępne wyżywienie,
– transfer busami na zaplanowanej trasie.

Dodatkowy koszt (nieobowiązkowy):
– bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji (około 70€),
– dodatkowe wyżywienie,
– potrzeby własne,

PLAN ZWIEDZANIA: 

  • Sighisoara,
  • Sibiu,
  • Transalpina,
  • Transfogarska,
  • Kanion 7 schodów
  • Salina Turda,
  • Wesoły cmentarz (opcjonalnie),
  • Zamek Poenarii
  • Braszów (opcjonalnie)
  • Bukareszt

Na wyposażeniu travelbusa są:
– namioty 2seconds (2 i 3 osobowe)
– przetwornice samochodowe,
– ładowarki samochodowe,
– kuchenki gazowe,
– butle gazowe

 

WESOŁY CMENTARZ:

Cmentarz zlokalizowany w wokół cerkwi rumuńskiej miejscowości Sapanta. Na tle innych cmentarzy wyróżniają go unikalne, kolorowe nagrobki przedstawiające scenki z życia pochowanych tam ludzi. Często na nagrobkach można przeczytać też śmieszne wierszyki mówiące o zmarłych, lub o przyczynach ich śmierci. Jest to jedno z najdziwniejszych miejsc znajdujących się na liście Unesco.

 

SIGHISOARA:

Miasto Sighisoara położone nad rzeką Târnavą Mar. Jedno z najważniejszych miast Transylwanii, oraz jeden z najlepiej zachowanych zespołów miejskich w Europie Środkowo- Wschodniej. Miasto to również znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Miasto uchodzi za prawdziwą perłę Siedmiogrodu i przyrównywane była czasami do francuskiego Carcassone. Większość najcenniejszych budowli skupia się w obrębie Wzgórza Zamkowego (Dealul Cetăţii). Najbardziej charakterystycznym obiektem i zarazem jednym z symboli miasta jest znajdująca się we wschodniej części wzgórza okazała Wieża Zegarowa (Turnal de Ceas).

 

DROGA TRANSFOGARSKA:

Trasa Transfogarska (droga krajowa DN7C) to jedna z najbardziej krętych i najwyżej położonych dróg w całej Rumunii. Znajduje się w centralnej części kraju i przecina malownicze pasmo Gór Fogarskich (najwyższe pasmo Karpat Południowych oraz całej Rumunii). Droga ta liczy przeszło 100 km i powstała w latach 1970-1974, a inicjatorem jej budowy był ówczesny komunistyczny przywódca Rumunii – Nicolae Ceauşescu.

 

ZAMEK POENARI:

Zamek Poenari zwany również Cytadela Poenari leżący tuż przy drodze Transfogarskiej, założony został mniej więcej na początku XIII wieku. Był on główną twierdzą władców z dynastii Basarab. Po kilku dekadach zamek został opuszczony i popadł w ruinę. Teraz odwiedza go mnóstwo turystów, a do zamku prowadzi 1480 schodów.

 

DROGA TRANSALPINA:

Transalpina to niezwykle malownicza górska droga (DN67C) w Rumunii, łącząca miasteczko Novaci w Oltenii z wioską Sebeș w Transylwanii. Jest to najwyżej położna droga w Karpatach, która przy przełęczy Urdele wspina się na wysokość 2145 metrów n.p.m.

KANION SIEDMIU SCHODÓW:

malowniczy głęboki wąwóz w środkowej Rumunii (Siedmiogród), położony w zachodniej części masywu górskiego Piatra Mare (1844 metry n.p.m.) znajdującego się około 10 km w kierunku południowym od Braszowa. Wiedzie przez niego wytyczony szlak turystyczny (rozpoczyna się w miasteczku Predeal), którym możemy dojść do imponującego Wodospadu Siedmiu Schodów (zwanego także Wodospadem Tamina). Składa się on z siedmiu progów z czego największy ma 10 m wysokości. Każdego roku miejsce to odwiedzane jest przez tysiące turystów z całego kraju

KOPALNIA SOLI TURDA

Kopalnia Soli Turda to magiczna kraina w głębi Transylwanii. Kopalnia soli Turda to najbardziej spektakularna podziemna formacja na świecie ukształtowana przez ludzi. Kopalnia Soli Turda to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc turystycznych na świecie. Jest to podziemna formacja, którą ludzie stworzyli w specjalnym środowisku naturalnym, w głębi Siedmiogrodu, kopiąc w soli złożonej po odparowaniu morza, które pokryło cały region miliony lat temu. Teraz sól z Kopalni Soli Turda mogłaby pokryć zapotrzebowanie na sól na całej Planecie przez 60 lat, gdyby było to konieczne.

SYBIN

Sybin to zabytkowe miasto w środkowej Rumunii, położone w południowej części Transylwanii u podnóża Gór Fogaraskich (Munții Făgăraș), nad rzeką Cibin. Obecnie Sybin stanowi znaczący ośrodek naukowy i kulturalny Rumunii. Turystów przyciąga tu niezwykle malownicze i bardzo dobrze zachowane zabytkowe stare miasto o zabudowie charakterystycznej dla saskiego gotyku (miastu udało się uniknąć większych zniszczeń podczas ostatniej wojny światowej). Najpiękniejszą częścią miasta jest niezwykle malowniczy rozległy rynek staromiejski (Piața Mare)

 

BUKARESZT

Bukareszt to stolica i największe miasto Rumunii, położone nad rzeką Dymbowicą. Stolica Rumuni Posiada wiele zabytków, choć nie ma zwartego starego miasta. Eklektyczna architektura, która stanowi mieszankę zabudowy historycznej, socrealistycznej i nowoczesnej, odzwierciedla historię miasta. Megalomańskie socrealistyczne budowle z epoki Ceausescu sąsiadują z bardzo eleganckimi, reprezentacyjnymi gmachami z drugiej połowy XIX wieku naśladującymi architekturę Paryża. Dlatego w okresie międzywojennym Bukareszt zyskał przydomek Małego Paryża (Micul Paris). Między blokami kryją się małe, ale śliczne cerkiewki budowane w stylu zupełnie odmiennym od rosyjskich “cebul”. Centralnym punktem miasta jest ogromny plac Piata Unirii z gigantyczną fontanną w środku otoczony przez dość koszmarne komunistyczne gmachy. Na zachód od placu biegnie szeroka aleja Bulevardul Unirii bukaresztańskie Pola Elizejskie, którą dochodzi się do Domu Ludu “Casa Poporului” obecnie gmachu parlamentu, zbudowanej za czasów Ceausescu siedziby najwyższych władz. Jest to największy pod względem kubatury gmach na świecie po waszyngtońskim Pentagonie. Na północ, tuż od Piata Uniiri znajduje się najstarsza w mieście cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja zbudowana w 1559 r. a naprzeciwko niej ruiny dworu książąt wołoskich, zbudowanego na rozkaz słynnego Vlada Palownika (Drakuli) władcy który podniósł osadę Bucuresti do rangi miasta i jednej z siedzib władców.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta ?

Masz pytania związane z tą lub inną wyprawą ?

Chcesz dołączyć do ekipy?

 

Skontaktuj się z nami:

e-mail: wyprawy@thetravelbus.pl

tel: +48 796013458 wyślij smsa a my oddzwonimy.

Formularz zgłoszeniowy