Do następnej wyprawy zostało:

RUMUNIA

Natura wzywa nas !

Termin: 10 - 18 Sierpień 2019 Koszt: 840zł Transport: Wynajęty bus
Lider: ŻanetaE-mail: zaneta@thetravelbus.plTel.:(+48) 796013458
Lider: Jerzy E-mail: Tel.:

Rumunia Minitrip to pierwsza nasza propozycja tak krótkiej wyprawy w okresie wakacyjnym. Kierunek zdecydowanie dla osób kochających kontakt z naturą i dzikością. Rumunia mimo, że należy do Unii Europejskiej to zdecydowanie różni się od jej pozostałych krajów. Zdecydowanie przeważa tam dzikość natury i spokojny tryb życia jej mieszkańców. Na naszej trasie przeważać będzie krajobraz górzysty, lasy, łąki oraz wsie. Na tej wyprawie przejedziemy dwiema widokowymi trasami pasma górskiego Rumuńskich Karpat. Jest to oczywiście droga Transalpina oraz droga Transfogarska. Często turyści porównują te dwie trasy ze sobą, wybierając tą która ich zdaniem jest najpiękniejsza. U podnóża gór Transfogarskich będziemy mieć okazję wspiąć się na zamek Poenari, a z miast zwiedzimy klimatyczne miasteczko Sighișoara. Niecodzienną atrakcją wyprawy będzie Wesoły cmentarz.

W cenę wyjazdu wliczone jest:

– paliwo,
– opłaty drogowe, parkingi,
– ubezpieczenie podróżnicze,
– opieka organizatorów,
– wynajem busa 9 osobowego,
– transfer busami na zaplanowanej trasie.

Dodatkowy koszt (nieobowiązkowy):
– bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji,
– wyżywienie,
– potrzeby własne,

 

Na wyposażeniu travelbusa są:

– namioty 2seconds (2 i 3 osobowe)
– przetwornice samochodowe,
– ładowarki samochodowe,
– kuchenki gazowe,
– butle gazowe

 

WESOŁY CMENTARZ:

Cmentarz zlokalizowany w wokół cerkwi rumuńskiej miejscowości Sapanta. Na tle innych cmentarzy wyróżniają go unikalne, kolorowe nagrobki przedstawiające scenki z życia pochowanych tam ludzi. Często na nagrobkach można przeczytać też śmieszne wierszyki mówiące o zmarłych, lub o przyczynach ich śmierci. Jest to jedno z najdziwniejszych miejsc znajdujących się na liście Unesco.

 

SIGHISOARA:

Miasto Sighisoara położone nad rzeką Târnavą Mar. Jedno z najważniejszych miast Transylwanii, oraz jeden z najlepiej zachowanych zespołów miejskich w Europie Środkowo- Wschodniej. Miasto to również znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Warto chociaż raz przespacerować się kolorowymi uliczkami.

 

DROGA TRANSFOGARSKA:

Przepiękna malownicza górska droga ciągnąca się 151km, jest ona drugą pod względem wysokości drogą kołową Rumunii. Krajobrazy co roku przyciągają tłumy turystów, ponieważ jest to miejsce którego nie można pominąć będąc w Rumuni.

 

ZAMEK POENARI:

Zamek Poenari zwany również Cytadela Poenari leżący tuż przy drodze Transfogarskiej, założony został mniej więcej na początku XIII wieku. Był on główną twierdzą władców z dynastii Basarab. Po kilku dekadach zamek został opuszczony i popadł w ruinę. Teraz odwiedza go mnóstwo turystów, a do zamku prowadzi 1480 schodów.

 

DROGA TRANSALPINA:

Górksa droga widokowa łącząca miasteczko Novaci z wsią Sebes, jest ona najwyżej położoną drogą Rumunii. Biegnąca wśród szczytów droga robi piorunujące wrażenie, dlatego jest równie ważnym punktem na mapie jak droga Transfogarska.

KANION SIEDMIU SCHODÓW:

to niezwykle malowniczy głęboki wąwóz w środkowej Rumunii (Siedmiogród), położony w zachodniej części masywu górskiego Piatra Mare (1844 metry n.p.m.) znajdującego się około 10 km w kierunku południowym od Braszowa. Wiedzie przez niego wytyczony szlak turystyczny (rozpoczyna się w miasteczku Predeal), którym możemy dojść do imponującego Wodospadu Siedmiu Schodów (zwanego także Wodospadem Tamina). Składa się on z siedmiu progów z czego największy ma 10 m wysokości. Każdego roku miejsce to odwiedzane jest przez tysiące turystów z całego kraju

 

Zainteresowała Cię nasza oferta ?

Masz pytania związane z tą lub inną wyprawą ?

Chcesz dołączyć do ekipy?

 

Skontaktuj się z nami:

e-mail: wyprawy@thetravelbus.pl

tel: +48 796013458